UPADNUTÝ CHRBÁT - KOREKČNÁ DEKA AKO POMOC

08.09.2023

Upadnutý chrbát koňa nám vie narobiť veľa komplikácií. Jednou z nich je, že westernové sedlo prestane sedieť. Koňa odiera, tlačí a nám neostáva nič iné, len hľadať riešenie, aby sme mohli ďalej jazdiť.

Riešení je viac. 

1. možnosť : Prestať jazdiť a začať poriadne kŕmiť, aby kôň stratu hmotnosti dohnal. Koňa trénovať zo zeme počas celej doby, kým sa chrbát nenasvalý. 

1. možnosť: vymeniť sedlo, čo je dosť finančne náročné.

3. možnosť: zmeniť deku pod sedlo. 


Vo videu vám predstavím deku pod sedlo s korekčnými vložkami, ktorá môže vyriešiť problém zle padnúceho sedla. 

Korekčná deka: 

Western Pad lambskinpad out of natural lambskinSkvelá podložka z jahňacej kože s prešívaním a mäkkou spodnou stranou z jahňacej kože. K pokožke šetrná a priedušná westernová vložka, ktorá boduje nielen u citlivých a citlivých koní.

Kvalitná korekčná podložka so zasúvacími vreckami, ktoré možno podľa potreby vypolstrovať. Vrecká na westernovej podložke z jahňacej kože sa na zadnej strane zapínajú na veľmi stabilný suchý zips.

Deka má dve vrecká. Pridávanie alebo vyberanie čalúnenia je absolútne nekomplikované. Plstené vložky možno ľahko vymeniť v priebehu niekoľkých sekúnd vďaka neviditeľnému suchému zipsu na zadnej strane. Podložka z jahňaciny pozostáva zo spodnej strany z prírodnej jahňaciny a na vrchnej strane je prešívaná.

Korekčnú podložku je možné čistiť špeciálnym čistiacim prostriedkom na jahňaciu kožu.

Deka je zvrchu čierna a zospodu hnedá. Jahňacia koža má niektoré skvelé vlastnosti, ako je regulácia teploty, antibakteriálne a priedušné vlastnosti. Westernová deka by mala mať po jazde dostatok času na zaschnutie a po zaschnutí ju treba vykefovať. V prípade potreby treba deku vyprať špeciálnym čistiacim prostriedkom na jahňacinu, aby čpavok, ktorý je v pote koňa, podložku nerozložil. Westernová deka pre všetky situácie, ktoré si jazdec a kôň užijú na dlhú dobu. 

Veľkosť: 

  • Dĺžka cca 80 cm (32")
  • Šírka cca. 80 cm (32")
  • Hrúbka: cca 2,4 cm.

Farba: čierna, spodná strana hnedá

Ako sa starám o produkty z jahňacej kože?

Výrobky z ovčej kože by ste mali pravidelne čistiť a ošetrovať, aby boli v perfektnom stave a zachovali si prirodzený lesk. Na čistenie možno použiť špeciálne prípravky z jahňacej kože, ale vhodné je aj mydlo a jemný šampón. Jahňaciu kožu potom opláchnite vlažnou vodou a potom ju utrite dosucha. 

Po vysušení ich treba prečesať mäkkou kefou-hrebeň, aby boli opäť hladké a poddajné.