STIEFEL REPELENT RP1 vo forme gélu

03.06.2019
repelent pre kone a jazdcov
repelent pre kone a jazdcov

Leto máme v plnom prúde. Už od 1. júna sa teploty rýchlo zmenili a vyšplhali sa z 13-15 stupňov na 28 stupňov. Nepamätám sa, že by bol nástup leta taký rýchly. Mám na mysli zo dňa na deň. Celý mesiac máj bol dosť upršaný a teda sme ani nemali problém s hmyzom. 

Dnes by som vám chcela predstaviť STIEFEL REPELENT RP1 vo forme gélu.

Je balený v dóze z umelej hmoty so šróbovateľným vrchnáčikom. Objem STIEFEL REPELENT RP1 vo forme gélu vo vnútri je 500ml. Účinná zložka týchto repelentov - Icaridin, je pachovo takmer neutrálny a nezaťažuje teda ľudí ani kone nepríjemným zápachom. 

Je často používanou účinnou látkou aj v repelentoch pre ľudí. Hmyz vníma pach inak. Molekuly látok rozpustených vo vzduchu sa viažu na receptory a spúšťajú v prípade Icaridin odpudzujúce nervovú reakciu. 

Ako repelentná látka odpudzuje Icaridin hmyz, bez toho aby ho zabíjal. Pri nanesení RP1 na srsť sa vybuduje vďaka prchavosti účinnej látky tenká ochranná vrstva, ktorá chráni po niekoľko hodín. K tomu je účinná látka Icaridin veľmi jemná ku koži, takže sa používa aj pre humánne lieky.

Pod vrchnáčikom je umiestnená penová hubka, ktorou môžete prípravok ľahko naniesť na hlavu koňa, uši a ťažko dostupné miesta na tele koňa. Pre použitie u ľudí odporúčam klasicky natrieť prstami ako krém.

Pod vrchnáčikom sa skrýva STIEFEL REPELENT RP1 vo forme gélu v ľahučkej krémovo-gélovej konzistencie. Vôňa je veľmi jemná a príjemne voňajúca. 

Vyfotila som vám aj STIEFEL REPELENT RP1 vo forme gélu na pokožke, aby ste si mohli urobiť predstavu o jeho konzistencii. Skutočne veľmi jemná konzistencia, ktorá sa ľahko rozotiera a už pri natieraní sa prípravok vstrebával do pokožky. Nemám pocit lepivosti. 

Po rozotrení  STIEFEL REPELENT RP1 vo forme gélu nezanecháva žiaden biely film a má jemné hydratačné účinky.

Dlhotrvajúca aktívna ochrana proti obťažujúcemu hmyzu predstavuje pre kone i pre jazdcov úľavu po niekoľko hodín - a to celé bez zápachu! 

Dlhotrvajúca ochrana pred muškami, komármi a kliešťami.

Optimálna aplikácia pri minimálnej spotrebe. Pre správnu funkciu repelentu je veľmi dôležité naniesť ho rovnomerne tak, aby pokryl celú plochu, ktorú má chrániť. 

Na záver moja recenzia:

Brala som moju kobylku z výbehu a neustále jej na hlavu sadali muchy, Boli také dotieravé, že kobylka neustále otriasala hlavou.

Mala som na pláne ju ísť popásť mimo areál a tak som si povedala, že je ten správny moment na testovanie Repelentu RP1 vo forme gélu.

Natrela som jej celú hlavu, uši, krk a brucho. Ihneď po použití  muchy prestali na ňu sadať a po chvíľke sa aj upokojila.

Vykročili sme teda do terénu trošku sa popásť a bola som milo prekvapená, že celý čas čo sme sa pásli muchy lietali okolo nej, no ani jedna si na jej hlavu nesadla.

Kobylka bola pokojná a vychutnávala si trávičku bez obťažovania dotieravého hmyzu.