REPELENT - AKÝ SI VYBRAŤ ?

26.04.2021

Na teplejšie počasie sa tešia nie len ľudia od koní, ale tiež všadeprítomný lietajúci hmyz. Hmyz silno reaguje na pachy. Čím je vonku teplejšie, potíme sa i naše kone a hmyz nás nenechá na pokoji. Môžu nám pomôcť repelenty. Ty ale fungujú na báze vytvárania nepríjemného zápachu.

S produktovou radou RP1 je riešenie tohto problému. Účinná zložka týchto repelentov - icaridin, je pachovo skoro neutrálna a nezaťažuje ľudí a ani kone nepríjemným zápachom. Hmyz vníma pach inak. Molekuly látok uvoľnených vo vzduchu sa viažu na receptory a spúšťajú v prípade icaridínu pre hmyz odpudzujúcu nervovú reakciu. Ako repelentná látka odpudzuje icaridin hmyz, ale nezabíja ich.

Pri nanesení RP1 repelentu na srsť sa vybuduje vďaka prchavosti účinnej látky tenká ochranná vrstva, ktorá chráni až niekoľko hodín.

Pritom účinná látka icaridin je k pokožke veľmi jemná, takže sa používa aj pre ľudí.

Obzvlášť jemný k pokožke je RP1 sprej SENSITIVE v kombinácii s RP1 gélom. Ani jeden z nich totiž neobsahuje dráždivý alkohol. Najlepšiu koncentráciu účinnej látky nájdete v produkte RP1 ULTRA sprej.

Správnou aplikáciou docielite optimálnu účinnosť pri minimálnej spotrebe. Je nevyhnutné pokryť repelentom celú plochu tela. RP1 sprej sa postará o väčšie plochy ako krk, chrbát či trup, je možné plochu striekať rozprašovačom. RP1 gél nanášame na miesta ako je hlava, uši, okolo očí, nozdry, brucho a miesta ťažko dostupné pre rozprašovať. Taktiež RP1 gél ocenia kone, ktoré sa boja spreja a teda nie je možné im repelent v rozprašovači nastriekať. Nanesením gélu špongiou sa účinná látka dostane presne tam, kde má pôsobiť.

Aktívna ochrana nastupuje okamžite po aplikácii.

Produktová rada RP1 máme v ponuke: