Stiefel - Zinok PLUS

Zinok plus s organickými stopovými prvkami nielen pre zdravú kopytnú rohovinu.

Zinok patrí ku stopovým prvkom, ktoré sú zodpovedné za metabolizmus a sú súčasťou mnohých enzýmov. Podieľa sa na raste a regeneráciu buniek a pôsobí pozitívne pri kožných problémoch, pri hojení raniek a obnovenie poškodených tkanív. Nedostatok zinku (a / alebo mangánu) sa môže prejaviť príznaky totožnými s letnou vyrážkou. Aj pre správnu funkciu imunitného aj hormonálneho systému je potrebný práve zinok. Pri každej výmene srsti má organizmus na príjem zinku vyššie požiadavky.

Zinok je ukladaný v organizme len obmedzene. V mnohých regiónoch je zinku a selénu nedostatok. Stiefel Zinok plus je optimálne stráviteľný vďaka organicky viazanému zinku v chelátovej väzbe.

Dostupná zásoba zinku pre organizmus sa veľmi zle preukazuje. Ak potrebujete zistiť skutočné hodnoty Zn v organizme Vášho koňa, je potreba analýza chlpu, hladina Zn z krvi je nepresvedčivá.

Tiež kopyto je rovnako ako koža či srsť závislé na zásobovanie minerálnymi látkami a stopovými prvkami krvným riečiskom. Zinok pôsobí pozitívne na rast kopytnej rohoviny.

Produkt Stiefel Zinok Plus je mimo iného obohatený práve o mangán a selén, jedná sa priamo o receptúru, ktorá má pomôcť pri riešení kožných problémov a ťažkostí s rohovinou a dotácie stopových prvkov potrebných v dobe presrsťovania. Všetky prvky sú v organických väzbách, ktoré sú na rozdiel od anorganických foriem, lepšie využiteľné v organizme. 

ZLOŽENIE: Dextróza 86,40%; Chlorid sodný 1%

DOPLNKOVÉ LÁTKY NA 1 KG VÝROBKU: Výživové a fyziologické DL: Zinok - E6 Chelát zinku ako hydrát glycínu 20 000 mg; Železo - Chelát železa ako E1 hydrát glycínu 5 000 mg; Mangán - chelát mangánu ako E5 hydrát glycínu 3900 mg; Meď - chelát medi ako E4 hydrát glycínu 2 000 mg, Selén - E8 selenid sodný 45 mg; Selén v organickej forme pochádzajúce zo Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060 (3b 8.10) 5 mg

ANALYTICKÉ ZLOŽKY: Hrubý proteín 0,0%, oleje a tuky 0,0%, vláknina 0,0%, popol 4,0%, sodík 0,5%

Kŕmny návod: veľký kôň: (600 kg): 25g denne (900 g = dávka na cca. 36 dní)

malý kôň: 12g denne.

Tento kŕmny doplnok smie byť podávaný, vzhľadom na obsah zinku vyšším ako denná kŕmna dávka, iba v maximálnom podiele na dennej dávke vo výške 0,75% na zviera.

Odporúčaná doba kŕmenia je 8 týždňov. Pri kŕmení zohľadnite prísun prvkov z ďalšieho kŕmenie v kŕmnej dávke, najmä zinku.

Vyberte si variant:

Cena od 24,99 €