La Sard Müsli Probio 20kg

Bezovsové müsli s probiotikami a fermentovanými látkami probiotického charakteru, s vysokým obsahom vitamínov skupiny B, biotínu, betaínu a chelátovaných minerálov

Je ideálny nielen na ochutenie a obohatenie kŕmnej dávky ako príkrm, no najmä je živinovo bohatým a vyrovnaným zrnom, ktoré podporuje fyziológiu zažívanie a obnovu prirodzenej intestinálnej mikroflóry v celej jeho druhovej rozmanitosti.

Vysoký podiel termizovaných a extrudovaných obilnin znamená nielen chuťovo atraktívne krmivo pre prieberčivé jedinca, ale zaručuje rýchlu a jednoduchú využiteľnosť živín. Lucernové úsušky, jablčné aj vínne výlisky, repná dužina, srvátka, otruby rôznych zdrojov a ďalšie nízkopodielové zložky zabezpečujú potrebnú stráviteľnú vlákninu, navyše pestrú paletu užitočných mikronutrientov ako gamma oryzanol, rastlinné saponíny a silice, esenciálne oleje.

Melasovanie výsledného produktu nie je len ďalším zchutněním a obohatením o jednoduché cukry a dobre využiteľné minerálne látky. Znamená tiež odstránenie prípadnej prašnosti, ktorá je vždy potencionálnou hrozbou pre zdravú dýchaciu sústavu koní.

Zloženie kŕmnej zmesi:

Kukurica vločkovaná hydrotermicky ošetrená, pšenica extrudovaná, úsušky lucerny, pšeničné otruby, Jačmeň vločkovný hydrotermicky ošetrený, vitamínovo-minerálny premix, jablčné výlisky, melasa repná, cukrovarská repa, sladový kvet, vínne výlisky, srvátka, ryžové otruby, ľanové semeno.

Analýza kŕmnej zmesi (v 1 kg) :
Sušina (g) 890                    Cu (mg) 26,6
SE-koně (MJ) 12,53            Zn (mg) 106,5
N-látky (g) 120                   Mn (mg) 26,4
SNL-koně (g) 85                Co (mg) 0,31
Lysin (g) 3,9                       Se (mg) 0,34
Vláknina (g) 64                    I (mg) 0,53
Ca (g) 4,89 vit.                    D (mj) 807
P (g) 4,63 vit.                       E (mg) 147
Na (g) 4,49                       Mg (mg) 175
Chel. Cu (mg) 19,8 Chel.  Zn (mg) 38
Thiamin B1 (mg) 22        B 12 (µg) 0,2
Ryboflavin B2 (mg) 17    Biotin (mg) 2
Pyridoxin B6 (mg) 12      Cholin (mg) 681
Betain (mg) 1250       


Spotreba kŕmnej zmesi:

Balenie 20 kg.

dávkovanie:

Optimálne 250 až 400 gramov na 100 kg živej hmotnosti deň, rozdelené minimálne do dvoch dávok. V prípade zvýšenia záťaže je možné dávku zvýšiť až na dvojnásobok. Kone vždy musia mať k dispozícii dostatok pitnej vody. Krmivo neobsahuje zakázané dopingové látky.

La Sard Müsli Probio, zdravie, ktoré chutí skvele.

/ Pozn. Údaje sumarizujú potrebné množstvo kŕmnej zmesi La Sard na jedného priemerného koňa. Plná dávka znamená živinovo ideálnu dotáciu, minimálna účinná znamená ekonomicky ideálna a živinovo ešte účinnú dotáciu./


20,00 €