Devil’s Relief - Diablov spár (tekutý)

Devil 's Relief-čertov pazúr tekutý je kombináciou bylinných výťažkov, tinktúr a byliny čertov pazúr - rastliny pochádzajúce z Afriky.Devil 's Relief-čertov pazúr tekutý poskytuje úľavu stuhnutým kĺbom a pri drobných poraneniach, narazeniach, natiahnutiu alebo odreninách. 

Prípravok možno kŕmiť všetkým koňom a poníkom s výnimkou gravidných kobýl.

Čertov pazúr je pôvodom juhoafrická bylina používaná tradične najmä na bolesti svalov, kĺbov, väziva a väzivových úponov. Zamedzuje ukladaniu škodlivých látok v kĺbových puzdrách a chrupavkách. 

Pomáha pri bolestiach kĺbov a väzov i vo vyššom veku a zlepšuje celkovú pohyblivosť. Prináša úľavu aj koňom s chronickými bolesťami pri degeneratívnym ochorení pohybového aparátu.

Moderná analytická chémia a farmakológie potvrdili, že hľuzy obsahujú účinnú látku so silným protizápalovým pôsobením, tzv. Harpagosid. Táto látka zasahuje do mnohých procesov zápalových dejov a ukazuje sa ako veľmi nádejná pre klinickú prax v reumatológii.

Účinne zasahuje do degeneratívnych procesov v poškodených kĺboch ​​alebo stavcoch, tlmí bolesť, tíši prebiehajúce zápaly a podporuje hojivé procesy. V klinických štúdiách bol účinok rastliny Diablov u bolestí chrbta porovnateľný s najmodernejšími syntetickými protizápalovými liekmi.

Od roku 2016 je harpagosid na zozname zakázaných látok FEI, nie je teda možné tento prípravok kŕmiť koňom, ktorí sa zúčastňujú pretekov v lehote kratšej 72 hodín pred preteky. Pre tieto prípady použite náš alternatívny produkt Comfort. 

Balenie: Fľaša s dávkovačom 1000ml.

Balenie vystačí približne na 50 dní.

37,99 €