REPELENT PROTI HMYZU

04.04.2023

ABY NÁS HMYZ NEPREKVAPIL

I  keď máme v týchto dňoch chladné počasie a po hmyze ešte niet ani chýru.No v priebehu pár dní sa začne výrazne otepľovať a lietajúci hmyz opráši svoje "krídieľka" a začne poletovať. Kone v období výmeny srsti majú veľmi citlivú kožu a bodnutie hmyzom im môže spôsobiť nepríjemné štípance, najmä pre kone trpiace Letnou VYRÁŽKOU. Je čas sa zásobiť repelentom proti hmyzu.

Stiefel Repelent RP1 - Sprej pre kone a jazdcov nesmrdí, účinkuje. Dlhotrvajúca aktívna ochrana proti obťažujúcemu hmyzu predstavuje pre kone i pre jazdcov úľavu po niekoľko hodín - a to celé bez zápachu! Dlhotrvajúca ochrana pred dobytkom muškami, komármi a kliešťami.

Optimálna aplikácia pri minimálnej spotrebe. Pre správnu funkciu repelentu je veľmi dôležité naniesť ho rovnomerne tak, aby pokryl celú plochu, ktorú má chrániť. Kombináciou spreje a gélu dosiahneme maximálnej efektivity pri minimálnej spotrebe.

Na teplejšie počasie sa tešia nielen ľudia od koní, ale aj všadeprítomný hmyz Tí, čo trápia ako ovady, mušky a kliešte. Hmyz silne reaguje na pachy. Čím je vonku teplejšie, potíme sa my aj naši kone viac a hmyz nás nenechá na pokoji. Tu môžu pomôcť repelenty. Tie ale väčšinou fungujú na báze vytvárania nepríjemného zápachu.

S radom produktov RP1 sme našli riešenie tohto problému. Účinná zložka týchto repelentov - Icaridin, je pachovo takmer neutrálny a nezaťažuje teda ľudí ani kone nepríjemným zápachom. Je často používanou účinnou látkou aj v repelentoch pre ľudí. Hmyz vníma pach inak. Molekuly látok rozpustených vo vzduchu sa viažu na receptory a spúšťajú v prípade Icaridin odpudzujúce nervovú reakciu. Ako repelentný látka odpudzuje Icaridin hmyz, bez toho aby ho zabíjal. Pri nanesení RP1 na srsť sa vybuduje vďaka prchavosti účinnej látky tenká ochranná vrstva, ktorá chráni po niekoľko hodín. K tomu je účinná látka Icaridin veľmi jemná ku koži, takže sa používa aj pre humánne lieky.

Repelent RP1 sa predáva ako sprej v 500 ml fľaši s rozprašovačom alebo v menšej 75 ml fľaši pre lepšiu manipuláciu, pre väčšiu spotrebu je vhodné zakúpiť ekonomické balenie v kanistre 2,5 l. Ďalej je k dostaniu Roll on 75ml, ideálne balenie do vrecka na cesty s vaším štvornohým priateľom a 500ml gél pre presnejšie aplikáciu.

Najúčinnejšia aplikácií je kombinácia spreje a gélu. RP1 sprej sa postará o väčšie plochy ako krk, chrbát či trup, kam ho môžeme aplikovať plošne Strick. RP1 gél nanášame na miesta nevhodná pre plošné sprejovanie ako na hlavu, okolo očí a nozdier alebo na brucho. Sprejovaním oblasti brucha skončí mnohokrát viac repelentu na zemi, než na konskom bruchu. Nanesením gélu hubkou sa dostane účinná látka presne tam, kde má pôsobiť.