Prečo kŕmiť krmivom La Sard

05.07.2019

1. Obsahy N - látok

Zmesi La Sard neobsahujú viac bielkovín ako je nevyhnutné a nezaťažujú metabolizmus koňa nadmerným množstvom balastných látok a ich metabolitov. Vždy sa pohybujú vo všetkých živinových ukazovateľoch v tolerančnom optimu.

2. Obsahy SEk

V zmesiach La Sard vplyvom dostatočne vysokých hladín stráviteľných energií optimálnych pre danú kategóriu a záťaž koňa nedochádza k menej vhodnému využívaniu bielkovín ako zdroja energie. Dodaná energia je nielen vo forme rozdielnych typov sacharidov s rôznou dobou vyplavovania do krvi a tým i využitie, ale je dodávaná vo zvýšenej miere tukmi a stráviteľnou vlákninou.

3. Obsahy vlákniny a jej zloženie

Vyšší obsah vlákniny, v úplnej väčšine stráviteľnej, zvyšuje zadržanie vody a elektrolytov v črevách, čím priaznivo ovplyvňuje intestinálnu mikroflóru, stav a zásobovanie organizmu týmito látkami i pri vyššej záťaži, či už pracovnej, fyziologickej alebo z prostredia. Vyšší obsah stráviteľnej vlákniny je významnou prevenciou vzniku kolikových stavov, katarov a lézií gastrointestinálneho traktu, schvátenia kopýt (laminitis) a v neposlednom rade aj významný zdroj energie neiritujúci CNS.

4. Obsahy prvkov a mikroprvkov a ich forma dotácie

Hladiny prvkov sú na takej úrovni, že pri dodržiavaní kŕmnych návodov a odporúčaní nie je potrebné pre zdravé zvieratá za bežných podmienok používať ďalšie minerálne doplnky. V zmesiach La Sard sú Zn a Cu dodávané v chelátovej (organickej) forme, teda omnoho lepšie využiteľné a tak nadmerne nezaťažujú kone ani životné prostredie.

5. Preverenie vo výkonnostnom a vrcholovom športe i špičkových chovoch

Všetky typy zmesí La Sard sú preverené odberateľmi s vynikajúcimi výsledkami ako v športe, tak aj v chove alebo v jazdiarenskej prevádzke. Medzi najznámejších odberateľov patria Zoltán Toth, Gabriela Staňová (parkúr), Sabina Erbeková (military), sestry Korešovy, K. Lišková (westernové jazdenie), Jaromír Široký, Martina Drásalová (endurance), Veronika Jelínková, Jakub a Tina šálky (ponny), Svetlana Mazáčová, ing. Harald Seehuber (chov A1 / 1, majiteľ kolekcia špičkových žrebcov oi. Raibows for Life, Look Honey), Detská jazdecká škola Řícmanice, Prosper Horse Ranch.

6. Vzájomná zastupiteľnosť a kombinovateľnosť

Všetky typy zmesí La Sard sú plne vzájomne kombinovateľné a pri zmene záťaže a potrieb koňa možno bezpečne, ľahko a najmä rýchlo prejsť na iný, pre konkrétneho koňa v danom období vhodnejší typ zmesi La Sard či ich iný pomer bez nebezpečenstva nedostatku alebo škodlivého prebytku živín a prípadných zažívacích problémov.

7. Po predajné služby

Predajom služby nekončia, poskytujeme svojim zákazníkom poradenstvo a pomoc so zložením kŕmnych dávok, ich optimalizáciou i individualizáciu. Dokážeme upraviť jednotlivé typy zmesí aj šarže špecifickým potrebám a požiadavkám. 

Svoje požiadavky píšte na cestouhorsemanshipu@gmail.com

Tešíme sa na vás!