Kŕmne doplnky pre chov a rast

03.03.2020


Jar už klope na dvere, pripúšťanie je v plnom prúde a rodí sa žriebätá. Pre všetky zúčastnené je to náročné obdobie hormonálnej nerovnováhy, mobilizácia energetických i minerálnych zásob a vydávanie energie pre rast svalov i kostí. Kone to zvládnu. Len od nás, ľudí potrebujú kvalitnú minerálnu výživu, správny pomer bielkovín, tukov i cukrov v krmive a občas nejakú tú bylinku pre zvládnutie hormonálneho stresu. Predstavujeme Vám paletu produktov, ktoré sa môžu hodiť 


Vitamín E a selén majú zásadný význam pre prirodzený rast, plodnosť a optimálnu svalovú funkciu. Lyzín, esenciálna aminokyselina, je nevyhnutný pre optimálny rast a vývoj .. Podporuje svalovú funkciu u koní v záťaži a je obzvlášť vhodný do miest s nízkym obsahom selénu v pôde. Obsahuje selénové kvasinky, ktoré sa vyznačujú vyššou mierou vstrebateľnosti selénu, ako jeho anorganická forma .. 

STIEFEL KALCIUM

Stiefel Kalcium vyrovnáva nedostatok vápnika spôsobený výživou a prispieva k regulácii pomeru vápnika k fosforu. Stiefel Kalcium je vhodný pre zdravý vývoj žriebät a mladých koní alebo pre pokrytie zvýšenej potreby vápnika u laktujúcich kobýl. Môže tiež pozitívne ovplyvniť nedostatok vápnika u starých koní. S 70% citrátom tri vápenatým, vitamíny D3, K3, C a cholínom. Neobsahuje zakázané látky. 

Stiefel Elomin

Stiefel Elomin pre svaly a zdravý rast alebo pre podporu výkonnosti koní v tréningu. Obsiahnuté esenciálne aminokyseliny a minerálne látky vyrovnávajú nedostatky spôsobené výživou. Podporuje správny vývoj kostných a svalových štruktúr u žriebät a mladých koní v období rastu. S lyzínom-HCL, DL-metionín, soľou, chloridom horečnatým, L-treonín, L- tryptofánom.

NAF Mare, Foal and Youngstock


Vitamíny a minerály pre gravidné kobyly, žriebätá a mladé kone Doplnkové krmivo so širokým spektrom vitamínov a minerálov špeciálne určené gravidným kobylám, žriebätám a mladým koňom. Dodáva vápnik a fosfor v tých správnych dávkach pre riadny vývoj kostí, a takisto aj zinok a železo, ktoré zaisťujú vstrebanie týchto živín do kostí. Môže sa kŕmiť gravidným kobylám, žriebätám a mladým koňom. 

NAF Gastri vet


Pomoc pre rýchle zotavenie po pôrode, veterinárnom zákroku ako súčasť renkonvalescence. Produkt GastriVet pelety je založený na čisto prírodnej receptúre vyvinuté poprednými odborníkmi na výživu a odporúčané špičkovými veterináři.Klinicky overené účinky spočívajú najmä v podpore zdravej črevnej mikroflóry, potláčaní zápalových procesov, ochrane žalúdočných stien pred účinkami žalúdočných kyselín a vyrovnávanie pH. Je ideálnym riešením pre závodné či športové kone. S prípravkom Gastro Vet možno pretekať podľa pravidiel FEI a môže sa kŕmiť všetkým koňom a poníkom vrátane gravidných kobýl. 

STIEFEL E power liquid

Stiefel E-Power plus pre výkon a kondíciu. Prídavok energie s vitamínom E, zinkom a selénom pre chovné kobyly a žrebca. Pre športové a výkonnostné kone s vysokým podielom vitamínu E, selénu a lyzínu. Vyrovnáva a pôsobí preventívne proti nedostatku týchto látok v kŕmení. V osvedčenej kvalite od firmy STIEFEL.

Charline Aktivované uhlí


Vychytáva v organizme toxíny, hnilobné a iné odpadové produkty, škodlivé látky. Napomáha detoxikácii a je tak riešením mnohých vleklých problémov nielen tráviaceho traktu. Pomocou zvýšenej plochy povrchu a s ňou spojenými vylepšenými fyzikálnymi vlastnosťami aktívneho uhlia aktívne pomáha pri zažívaní a zlepšuje celkovú pohodu zvieraťa. 

Stiefel Mnišský pepř


Pre hormonálnu rovnováhu a reguláciu ovulačného cyklu kobýl. Pochádza zo stredomorí a juhovýchodnej Ázie. Býva nasadzovaný v prípade hormonálnej nerovnováhy a pomáha regulácii ovulačného cyklu. Obsahuje prírodné estery, éterické oleje, flavóny, iridiody, aucubin, agnusid, casticin. Podávajte ako doplnok do kŕmenia. Po oplodnenia vysaďte. 

Super Mag, minerální liz s hořčíkem, vápníkem a fosforem


Minerálne liz pre zdravý rast a vývoj kostí u žriebät a mladých koní aj pre laktujúce kobyly Horčík je vysoko dôležitou minerálnou látkou, ktorá sa ukladá nielen vo svaloch, ale spoločne s vápnikom a fosforom tiež v kostiach (cca. 12% všetkého horčíka v tele) a v zuboch. Horčík platia za kľúčový prvok pri tvorbe svalovej hmoty, pri metabolizme svalov a tým aj pre zdravú funkčnú svalovú hmotu. Soľný liz Supermag je svojou špeciálnou kombináciou horčíka, vápnika, fosforu a ďalších minerálnych látok ideálnym prostriedkom pre dodanie horčíka pri jeho zvýšenej potrebe. Tá nastáva často u mladých zvierat v raste, u kobýl po pôrode, pri stresových situáciách, u starších zvierat alebo u zvierat citlivých na zmenu počasia.