Krmivo La Sard v ponuke nášho e-shopu.

08.06.2019

Krmivá značky Krmivo La Sard, pokrývajúca najširšie spektrum požiadaviek koní všetkých kategórií, sú zostavené a vyrobené tak, aby maximálne vyhovovala fyziologickým potrebám aj chuťovým preferenciám. Starostlivo zvolené suroviny, ich vzájomný pomer a spracovanie zaručujú, že výživa sa nestane limitujúcim faktorom výkonnosti ani zdravotného stavu.

Zmesi La Sard neobsahujú nadbytok bielkovín a nezaťažujú metabolizmus koní balastnými látkami a ich metabolitov vplyvom dostatočne vysokých hladín stráviteľných energií, optimálnych pre danú kategóriu a záťaž koni, preto nedochádza k menej vhodnému využitiu bielkovín ako zdroja energie. Tá je dodávaná rozdielnymi typmi sacharidov a tukov s rôznou dobou vyplavovania do krvi a tým i jej využitie.

Vyšší obsah vlákniny, najmä stráviteľnej, zabezpečuje väčšie množstvo tekutín a elektrolytov vo črevách, čím priaznivo ovplyvňuje ich mikroflóru. Navyše tieto zásobné látky sú pre organizmus ľahko dostupné pri vyššej záťaži, či už pracovnej, fyziologickej alebo priestorovej. Zdravý a stabilný mikrobiálny život v črevách výrazne ovplyvňuje psychickú pohodu a výkonnostnú vyrovnanosť každého jedinca. V neposlednom rade je aj významnou prevenciou vzniku kolikových stavov alebo schvátených kopýt (laminitis).

Hladina obsahu prvkov a mikroprvkov sú na takej úrovni, že pri dodržiavaní kŕmnych návodov a odporúčaní nie je potrebné pre zdravé zvieratá za bežných podmienok používať ďalšie minerálne doplnky. Zn a Cu, ako nepostrádateľné súčasti enzýmov, sú vždy dodávané v chelátovej (Organickej) forme. Sú oveľa lepšie využiteľné a takto nadmerne nezaťažujú trávenie koní ani životné prostredie.

V krmivách La Sard nie sú opomenuté ani doplnky špecificky účinných prírodných látok. V jednotlivých zmesiach sú obsiahnuté silice, antioxidanty, antivirotiká a ďalšie biologicky aktívne látky. Šetrne účinkujú, prípadne efektívne stimulujú telu vlastné regeneračné a obranné procesy, bez metabolicky agresívnych syntetík. Pre pohotovú úpravu kŕmnej dávky sú všetky typy zmesí La Sard plne vzájomne kombinovateľné. Pri zmene záťaže a potrieb koní možno rýchlo, ľahko a hlavne bezpečne prechádzať na iný, pre daného koňovi v danom období vhodnejšie typ zmesi La Sard, či ich iný pomer. Vďaka štrukturálnej surovinovej nadväznosti týchto zmesí nehrozí nebezpečenstvo nedostatku alebo škodlivého prebytku živín a najmä prípadných zažívacích problémov.

O kvalite zmesou La Sard svedčí ich dôkladné a dlhodobé preverovanie v praxi náročnými zákazníkmi s vynikajúcimi výsledkami ako v športe, tak aj v chove alebo jazdeckom športe.