La Sard SENIOR 20kg

La Sard SENIOR pre staré, chudé, alebo pre kone v horšej výživovej kondícii bez väčšej fyzickej záťaži.

Krmivo obsahuje vysoký podiel dobre stráviteľného proteínu, vlákniny, tuku, organicky viazané mikroprvky a probiotiká. 

Dávkovanie maximálne 2 Kg / 1 kôň na jednu kŕmnu dávku.

Zloženie kŕmnej zmesi:

Cukrovarské rezky sušené, lucernová múčka, kukurica, pšeničné otruby, ľanové semeno, repkové výlisky, sladový kvet, jablčné výlisky sušené, olej repkový, ryžové otruby, chlorid sodný, pšeničné klíčky, kvasnice a podobné výrobky

Granulovaná kŕmna zmes La Sard SENIOR bola zostavená a vyrobená so zameraním na špecifiká fyziológie koní vyššieho veku. Ako svojím zložením, obsahom živín a účinných látok, tak i formou a chutnosťou zabezpečuje v optimálnej miere nutričnej potreby koní seniorov. 

Veľké množstvo stráviteľnej vlákniny, kvalitné bielkoviny, maximum energie z nenasýtených mastných kyselín (zdravých tukov), nadštandard hydrofilných vitamínov, chelátované minerály a zároveň nízky podiel cukrov a škrobov. Starostlivým výberom najvhodnejších surovín a ich šetrným spracovaním sa zachováva v maximálnej miere ich pozitívny účinok nielen na kondíciu, ale aj na zdravotný stav a vitalitu týchto koní.

La Sard SENIOR je tiež vhodný pre rýchle a efektívne zlepšovanie výživného stavu chudnúcich a chudých koní, ak tomu nebránia iné podmienky chovu, výživy alebo zdravotného stavu. 

Pre koňa bez väčšej fyzickej záťaže ako hlavný zdroj jadrového krmiva, pre športujúce alebo ťažko pracujúce len ako doplnok k ľahko dostupným cukrom a škrobom obsiahnutých v kŕmnej dávke.

Fermentované ostropestrecové výlisky sú bohatou zásobárňou výrazne lepšie využiteľného Sylimarinu, ktorý zlepšuje regeneráciu i činnosť pečeňového a obličkového parenchýmu.

Dodané prebiotická a probiotická zložka má neobyčajne široké spektrum biologicky aktívnych látok. Ich vysoká účinnosť, založená na princípe kombinovaného pôsobenia kvasiniek a širokého spektra mikroflóry prirodzene sa vyskytujúcich v tráviacom trakte zdravých zvierat napomáha optimálnemu mikrobiálnemu obsadeniu tráviaceho traktu pre maximálne využitie živín. Účinkuje aj ako protistresový a imunitu podporujúci faktor.

Ľan doplňuje ochranu črevnej sliznice a dodáva toľko potrebné omega 3 nenasýtené mastné kyseliny s protizápalovým účinkom, práve tak ako za studena lisovaný repkový olej.

Pivovarské kvasnice sú prírodnou vitamínovou bombou skupiny B aj koncentrátom ľahko stráviteľných bielkovín s ideálnym pomerom aminokyselín.

Pšeničné klíčky a sladový kvet sú suroviny doslova nabité minerálmi, vitamínami a enzýmami, pričom napríklad vitamín E je významný antioxidant chrániaci svalové tkanivo.

Podobnú funkciu má aj gamma oryzanol z ryžových otrúb.

Vzhľadom k častým problémom starých koní pri príjme objemového krmiva je pre funkciu celého zažívacieho traktu úplne nevyhnutná stráviteľná vláknina a pektíny z repných odrezkov, lucerkových či  jablčných výliskov.

Vo výžive všeobecne, u koní a domácich maznáčikov zvlášť, však záleží nielen na dôkladných znalostiach potrieb cieľovej skupiny, na tom, ako aj z čoho bolo krmivo zostavené a spôsobu spracovania, ale najmä na jeho príjmu. Nie je totiž dôležité, čo dáme do žľabu, podstatné je, čo kôň zožerie.

La Sard SENIOR bol úspešne otestovaný na štatisticky významnej skupine koní rôznych plemien chovaných v rozdielnych podmienkach  ako chutnosťou, tak aj zlepšovaním kondície splnil všetky predpoklady.

Analytické zložky kŕmnej zmesi (v 1 kg) :

Vlhkost 11,01 %
Hrubý protein 14,18 %
Hrubá vláknina 13,75 %
Hrubé oleje a tuky 8,17 %
Hrubý popol 6,39 %
Vápnik 0,75 %
P celk. 0,45 %
Sodík 0,48 % 


Výživné doplnkové látky (v 1Kg)


  • E671 Vitamín D3 560,00 IU
  • 3b305 Síran kobaltnatý, heptahydrát 0,230 mg
  • 3b603 Oxid zinočnatý 23,760 mg
  • 3b606 Chelát zinku a hydrátu aminokyselín 24,460 mg
  • E4 Meď - Cu (Chelát medi a hydrátu aminokyselín) 10,500 mg
  • E8 Selén - So (Seleničitan sodný) 0,100 mg

23,00 €